А ви готові до школи?

За основу правильної підготовки до школи потрібно взяти слова однієї дитячої пісеньки: “вчитися треба весело, щоб добре вчитися”.

Перші кроки навчання повинні бути непомітними, органічною частиною спілкування, гри. Тоді й в майбутньому дитина з задоволенням буде читати книжки, вирішувати приклади.

У дошкільнят все ще сильніше розвинене очно-дієве мислення, тому рекомендується проводити активні заняття.

Ідеальний сценарій навчання– сюжетно-рольові ігри, що сприяють розвитку комунікативних навичок, засвоєнню загальноприйнятих соціальних норм.

Розвиваємо пізнавальні здібності

Так, на першому місці не букви чи іноземні слова, а налаштування пізнавальних процесів зростаючого дитячого мозку:

свідомий підхід до вирішення завдань (розуміння змісту завдання, вміння вибрати і застосувати різні варіанти вирішення);

здатність спостерігати, робити висновки, сприймати, запам’ятовувати інформацію візуально і на слух;

здатність ставити і реалізовувати цілі;

соціальна орієнтація – вміння розпізнавати реакції оточуючих, спілкуватися з однолітками і дорослими;

усвідомлення свого “Я”, розуміння своїх бажань, потреб та обов’язків, здатність керувати своїми емоціями, думками, поведінкою.

Наступний момент – навички самоорганізації, самоконтролю. Що потрібно зробити батькам перед школою, так це навчити дитину дотримуватися певних правил, розставляти пріоритети, розуміти важливість навчання. Це сформує у малюка правильне відношення до предметів, що вивчаються, незалежно від власного зацікавлення.

Третій ключовий фактор – глибока внутрішня мотивація – рухома сила успіху. Якщо дитина прагне отримати багато знань, розуміє сенс навчання, їй буде цікавим і сам процес. Завдання батьків – всіляко підтримувати дитячу допитливість, формувати позитивне відношення до школи, вчителя, можливості розвиватися, розширювати свій світогляд.

Коли ви помітили, що дитина відповідає всім перерахованим пунктам – можете бути впевнені – їй потрібно в школу.

Більшість малюків чекає початку шкільного життя з радісним нетерпінням. Будь-яка дрібниця може зруйнувати чарівне передчутя чогось нового, невідомого. З цієї причини батьки повинні потурбуватися про збереження позитивного налаштування протягом усіх підготовчих етапів і підтримувати цю традицію під час підготовки до нового навчального року в другому, третьому і всіх наступних класах.