Книжкова лікарня

Для книг, яким потрібні ліки гарні,

Відкрилась книжчина лікарня,

Лікарем стане кожен із Вас

У вільний день, у вільний час

Корисні поради:

Якщо книжка потрапила у воду:

Швидше поставте мокру книгу у сухому, теплому приміщенні, яке добре провітрюється. Склеєні аркуші, перш ніж розгорнути їх, обережно перегинайте то в один, то в другий бік. Якщо вони не розклеюються, потримайте над парою. Вологі аркуші перекладіть фільтрувальним або цигарковим папером і наступного дня праскою доведіть їх до повного висихання.

Якщо забруднилась обкладинка:

Ледеринову обкладинку книжки можна протерти вологим ватним тампоном, змоченим у розчині прального порошку. Коленкорову обкладинку протирають чорнильною гумкою.  Паперову обкладинку не слід чіпати. Вона боїться чищення. Краще її обклеїти новою гарною обгорткою.

Якщо забруднилися сторінки:

Сліди від пальців чи олівця витирають м'якою гумкою. Чорнильні плями найкраще виводити лимонною кислотою. Якщо плями не зникають, то застосовують щавлеву кислоту, розбавлену одеколоном.

Сторінки зім'ялися:

Зім'яту сторінку книжки кладуть між чистими аркушами і прогладжують сторінки, інакше вони стануть ламкими.

Сторінки порвалися:

Надірвану сторінку підклеюють так:  намазану клеєм смужку цигаркового паперу кладуть під надрив,  загинають по краю книжкової сторінки, наклеюють на сторінку. Пошарпаний край сторінки обклеюють папером схожого кольору.

View the embedded image gallery online at: