Головна сторінка

Засідання школи молодого вчителя

 

       01.03.2019 році в Сарненській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів №4  в рамках професійного супроводу молодих педагогів було проведено за філіжанкою ароматного чаю із смаколиками, практичне заняття-дискусію з молодими спеціалістами на тему: «Яким має бути сучасний учитель?».

       Одним з важливих результатів роботи під час дискусії було вивчення уявлень наших молодих вчителів про професійно важливі особистісні риси та вміння успішного вчителя у формі створення узагальненого портрету ідеального педагога за допомогою спеціально розроблених анкет.

Так якими ж якостями та професійними вміннями повинен володіти сучасний педагог школи?

       На думку наших молодих спеціалістів найбільш важливими професійними вміннями, підтримувати дисципліну, доступно пояснювати навчальний матеріал, знаходити індивідуальний підхід до кожного учня. У спілкуванні з дітьми педагог має бути чесним, тактовним та добре розуміти свої вихованців. Серед особистісних властивостей, що лежать в основі ефективної професійної діяльності, були відзначені такі риси як грамотність, терплячість, відповідальність, чесність, здатність викликати в учнів інтерес до себе та високий рівень розумових здібностей. Оскільки відзначені характеристики представляють собою важливі професійні цінності молоді, яка займається педагогічною діяльністю, можна з упевненістю говорити, що дані якості будуть сформовані  і в них.

       Слід відзначити увагу молодих педагогів до емоційного стану дітей. Так, більшість з них вважають, що вчитель повинен вміти викликати у своїх учнів позитивні емоції, створювати доброзичливу психологічну атмосферу в класі. Розуміння молодими спеціалістами визначної ролі прийомів емоційної регуляції навчально-пізнавальної діяльності дітей говорить про їх глибокі знання у сфері сучасної педагогіки.

Більшість молодих спеціалістів відзначає, що основним мотивом вибору професії педагога є інтерес до роботи з дітьми, любов до професії вчителя. Труднощі, з якими стикаються наші молоді спеціалісти, пов'язані, в першу чергу, з необхідністю раціональної організації свого часу і праці, а також підготовкою до уроків та виховної роботи.

      Завершилося засідання проведенням круглого столу, під час якого молоді вчителі поділилися враженням від зустрічі.

 

м. Сарни, Рівненської області, вул. Чорновола 2, E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , телефон (03655) 2-14-90,  (03655) 2-11-16