Безпечне суспільство очима молоді

З нагоди відзначення п’ятої річниці прийняття Закону України «Про пробацію» та з метою поглиблення громадського діалогу щодо підвищення безпеки суспільства через розвиток національної пробації, як ефективної системи протидії повторним кримінальним злочинам, працівниками Сарненського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» у Рівненській області 19.02.2020 року за участю неповнолітніх, які перебувають на обліку було проведено творчий тренінг на тему «Безпечне суспільство очима молоді».

Захід проходив на базі Сарненської ЗОШ №4, та за сприяння волонтерів відділу пробації. Учасниками тренінгу були учні старшокласники. Розкриваючи тему, ведучі спочатку зосередилися на темі розвитку та становлення національної пробації як ефективної системи підвищення безпеки суспільства. Підобліковий неповнолітній розповів свою історію, та надав поради, як не втрапити у халепу. Учасники самостійно визначали явища, які викликають небезпеку -  алкоголь, наркотики, тютюнопаління а також «погане оточення». Яким є не тільки люди, які схильні до порушення норм і правил суспільства, а й   вплив засобів масової інформації. Ці явища учні та провопорушники відобразили у своїх малюнках. Крім цього, намалювали малюнки, в яких намагалися відобразити своє почуття безпеки в суспільстві. Для цього вони скористалися образами явищ природи, бо саме природа викликає у них почуття безпеки. Разом зробили висновок про те, що людина не тільки схильна до зовнішнього впливу, але має право самостійно відповідати за безпеку свого життя. позитивних емоцій.

Тренінг з елементами арт- терапії надав можливість кожному з молодих людей  проявити свої інтелектуальні та творчі здібності, отримати корисні знання та масу емоцій.

Головною метою проведення даного заходу стало поглибити знання учнів та неповнолітніх клієнтів про явище пробації, її шлях становлення на теренах нашої держави, її ефективність, переваги та результативність.