Звіт № 5 по заходах в рамках акції #HealthySchools_UA

Великий баскетбол в маленькому місті

Баскетбол - спортивна гра одна з небагатьох, яка відповідає практично всім вимогам сучасності. У ній і напружена боротьба, і швидкість, і емоції...
Саме тому доброю традицією Сарненської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 є товариські матчі з баскетболу між старшокласниками та педагогами.

 

Волейбол

В Сарненській ЗОШ І-ІІІ ст. №4 відбулося дійство, яке запам’ятається надовго для всіх присутніх, а саме – гра з волейболу між командою вчителів слабкої половини людства та учениць старшокласниць нашої школи. Обидві гри у волейбол були дуже напружені. Вчителі хоч давненько, мабуть, не грали у волейбол, згадали свої навички і продемонстрували свої вміння. Сильні удари і вчителів, і учнів захоплювали подих і глядачів. Напевно, кожен хотів би стати таким вправним волейболістом, як наші вчителі. Адже вони показують нам приклад, якими повинні бути ми в сучасному світі.

Ось закінчилась гра. В усіх виникло бажання дізнатися: хто ж врешті-решт став переможцем. А переможцями стали наші шановні і спортивні вчителі. Весь зал вибухнув аплодисментами.

Всі були раді вітати своїх вчителів. Адже вони показали свою майстерність та вправність, якої ніхто не чекав.

  

Як бути здоровим і щасливим у своєму домі?

Науково-практична конференція з відкритою лабораторією зібрала зацікавлених школярів у холі Сарненської ЗОШ І-ІІІ ст. №4.

Завдяки дослідникам-десятикласникам – Козлову Максиму, Бовгирі Миколі, Паралюк Марії та Кисляк Дарині, всі присутні поринули у світ хімічних речовин, які щодня супроводжують нас. Виявляється, що величезна кількість побутової хімії містить шкідливі не лише для людини, але й для природи, речовини. Вони викликають розлади кишково-шлункового тракту, порушують роботу серцево-судинної та нервової системи, погіршують роботу нирок, печінки, легень, погано впливають на шкіру, волосся, нігті…

Як вижити у світі шкідливої хімії? Деякі поради надали всім десятикласники, а ще дослідили маркування, які вказують на безпечність засобу, чи насторожують щодо його складу.

Насамкінець, у відкритій лабораторії вчителі Софія Вікторівна та Оксана Євгеніївна та їх помічники Ольга Смицька та Софія Бігун, продемонстрували присутнім виготовлення безпечних засобів по догляду за будинком та для прання білизни.

Скористайтеся рецептами і порадами та будьте здорові!

 

Програма 15 на фінішній прямій

Громадська організація «МГО «СМАРТ» завершила цикл  зустрічей за Програмою 15 на базі Сарненської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4. Так 19 грудня у день святого Миколая відбулася завершальна зустріч учасників занять

 «Програма 15» – це результат апробації та адаптації в українських умовах міжнародної  програми  «Кроки по камінню» (Еліс Уелборн (Alice Welbourn),1995). Українська версія «Програми 15» є значним ресурсом виховання дитини, сприяє налагодженню сімейних відносин, покращенню комунікації у родинному середовищі та забезпечує первинну профілактику соціально небезпечних явищ і захворювань.

З одного боку, «Програма 15» має яскраво виражену профілактичну спрямованість. Її мета: знизити ризик потрапляння у небезпечні для здоров’я і життя ситуації (інфікування ВІЛ чи ІПСШ (інфекції, що передаються статевим шляхом, а також алкоголізм, наркоманія, ситуації насильства).

З іншого боку, від більшості профілактичних проектів «Програма 15» відрізняється охопленням широкого спектру особистісно значущих психологічних тем і значним позитивним впливом на родинні стосунки, зокрема між батьками та дітьми.

Програма основана на гендерно-віковому підході: проведення циклу паралельних занять однакової тематики з групами дітей (окремо хлопці та дівчата) і їхніх батьків (також окремо матері й батьки, або особи, які їх замінюють), що становить одну з її переваг.

У своєму виступі заступник міського голови Віктор Хомич зазначив, що для громади нашого міста є важливим підвищення рівня обізнаності з питань запобігання соціально-зумовлених хвороб, негативних явищ у суспільстві; забезпечення відповідних умов для виникнення та розвитку соціальних ініціатив у громаді; підвищення якості життя людей та покращення мікроклімату. Віктор Анатолійович  порівняв Програму «15» із правилами дорожнього руху, дотримання яких всіма учасниками забезпечує безаварійну ситуацію на дорогах. Дотримання ж учасниками принципів та рекомендацій Програми дозволяє їм убезпечити свою життєдіяльність, зробити життя гідним і відповідальним.

Директор Сарненської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 Тетяна Василенко  підкреслила, що впровадження подібних програм сприяє створенню цілісної системи превентивного виховання в навчальному закладі. Вона зауважила, що батьки можуть ознайомитись із досвідом виховання дітей у родинах, мають можливість знайти відповіді на актуальні питання функціонування сучасної сім’ї; налагодити ефективну взаємодію між поколіннями, отримати достовірну інформацію з питань репродуктивного здоров'я, профілактики наркоманії, ВІЛ, ІПСШ, попередження насилля.

Учні – учасники зустрічей Програми «15» зазначили, що вона дозволяє досягти змін уставленні до близьких – толерантніше спілкуватися з оточуючими, налагоджувати довірчі стосунки з рідними та близькими, здобувати навички роботи в команді, міжособистісної взаємодії та подолання конфліктних ситуацій; а також формує навички прийняття рішень; більш відповідальніше ставитися до здоров'я, адекватніше оцінувати свою поведінку, бути впевненим в собі.

Приємні сюрпризи чекали всіх учасників завершальної зустрічі: святковий торт з фейєрверком сповістив про закриття програми, а футболки з принтом завжди будуть нагадувати про цікаві зустрічі.

 

Прогулянка з користю…

Невід’ємною частиною природнього середовища є птахи. Вони поширені скрізь, де є на землі сприятливі умови для їхнього життя. Скільки шкідливих комах і личинок знищують вони за літо, не злічити! Працюють, не покладаючи крил! Птахи – справжня окраса природи. Вони чарують нас розмаїттям свого оперення, гнучкістю поведінки і, звичайно, співом. Але одним з найнебезпечніших періодів їхнього життя, все ж таки являється зима. У пошуках їжі одні вирушають на південь, долаючи величезні відстані, а інші пристосовуються до життя поруч людини.

Цього року підгодовувати птахів та вивчати їх різноманіття взялися учні 2-Б класу зі своєю вчителькою Клесовець Н.М. та керівником гуртка «Екохвилинки» Симончук Т.І. Учні вивчали зимуючих птахів, виготовляли годівнички та розвішували їх. А ще відбулася захоплююча екскурсія – подорож з вивчення зимуючих птахів нашого міста.

 

 Товариська, спортивна зустріч школярів

Запекла боротьба за перемогу відбувалася між учнями Сарненської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 та школярами Сарненського  НВК «Школа-колегіум» ім. Т.Г. Шевченка. Свою вправність та швидкість школярі демонстрували у різноманітних естафетах. Дітвора відчайдушно змагалися за перемогу в кожному із запропонованих конкурсів. Під час змагань діти показали, як уміють достойно долати труднощі, підтримувати свої команди, проявили згуртованість, організованість, самостійність, дружбу та взаємовиручку.

 

УРА! Прийшла зима…

Білі мухи налетіли, —

Все подвір'я стало біле,

Не,злічити білих мух,

Що летять, неначе пух.

— Галю, Петрику, Кіндрате,

Годі, ледарі, вам спати! —

І побігли до санчат

Галя, Петрик і Кіндрат.

Такі захоплюючі перегони з чистим та пухнастим снігом відбувалися на подвір'ї Сарненської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 маленьких першокласників та вихованців групи продовженого дня. Гамірні школярі випробовували щойно придбані санчата у веселих забавах та перегонах. Адже перебування на свіжому повітрі має бути активним, а особливо у зимові дні . Будьте веселі та здорові!

 

Міні-футбол

Усім відомо, що спорт - це життя! А для більшості батьків - ще й альтернатива згубним звичкам та сумнівним компаніям. Шквал емоцій, азарту та драйву вирували на міні-футболі між вчителями та учнями Сарненської ЗОШ I-III ст. №4, які беруть участь у #HealthySchools_UA.