Звіт № 8 по заходах в рамках акції #HealthySchools_UA

Висівання вітамінів

В період весняного авітамінозу, коли немає органічних  і свіжих місцевих продуктів, ми потребуємо додаткового джерела вітамінів. Одним із них є крес салат. Його можна легко виростити. Тому учні 6 класу Сарненської ЗОШ І-ІІІ ст. №4  вирішили висіяти насіння крес салату. В невеличкий ящик викладаємо грунт, сіємо насіння,ставимо на підвіконня. Через 3-5 днів насіння крес салату проросте. Крес салат надзвичайно корисний. Він містить необхідні вітаміни А, В, С. Д, калій, фосфор, магній, залізо, кальцій, що робить його важливим доповненням до весняного раціону.

 

Кухня-паті

Учні 2-Б класу Сарненської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4, разом із батьками, організували круту вечірку «Кухню-паті», де готували корисні та смачні бутерброди. Робота кипіла. Активна мама Данильчук Світлана Володимирівна, докладно розповіла про всі компоненти які входять до начинки майбутніх смаколиків. Начинка складалась з голландського твердого сиру, плавленого сирку, часнику та масла. Всі діти приймали  участь у приготуванні, натирали, чистили, намазували, а потім гуртом з’їли. Діти були задоволені спільною роботою, та смачним її результатом. А коли повернулися додому зі школи, розповіли батькам про чудовий день, та поділилися рецептом бутербродів.

 

Лабораторія чудес

До шкільної лабораторії чудес завітали найменші дослідники нашої школи, учні перших класів. Емоції просто переповнювали. Як дірявий пакет не протікає, чому домашній сік змінив колір при додаваня соди, а купований ні? Як перевірити корисна сметанка, чи не дуже? На всі ці питання маленькі чомучки отримали відповідь. Вони вже знають що домашній сік, коли в нього додати соду, набуває бурого або майже чорного кольору, тому, що луг руйнує антоціани. А синтетичні барвники в лужному середовищі не змінюють забарвлення. А коли до сметани додати йод, і вона змінить забарвлення на синій, то стає зрозуміло, що виробники додають до неї крохмаль. Наші першокласники вже обізнані в питаннях як перевірити продукти, та розкажуть цю інформацію іншим.

 

Сімейні перегони

Уже дев’ятий рік поспіль любителі активного дозвілля родинами беруть участь у спортивних змаганнях, які нинішнього сезону отримали назву «Сімейні перегони. Рухова активність».

Стати учасниками цього заходу можуть усі охочі сім’ї в складі: тато, мама й дві дитини віком до 14 років. У спортивній залі Сарненської ЗОШ № 4 І-ІІІ ст. відбувся ІІ районний етап першого туру спортивної гри «Сімейні перегони. Рухова активність». На початку змагань головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Віктор Михайлицький привітав присутніх, а старший суддя – вчитель фізичної культури Сарненської ЗОШ № 4 І-ІІІ ст. Петро Козярчук розповів про регламент проведення заходу.

Сім’ї змагалися в п’яти спортивних естафетах і в інтелектуальному конкурсі. Під час кожного етапу родина виконувала завдання, де потрібно було на швидкість проходити відповідні дистанції, використовуючи різноманітне спорядження. Проте не тільки швидкість, а й правильність виконання вправ відігравала важливу роль.

Під час спортивних естафет усі учасники намагалися показати максимум власних можливостей. Підсумком такого непоступливого протистояння стали високі загальнокомандні результати, які продемонстрували всі родини, але переможець завжди має бути лише один. Цього разу найкраще випробування пройшла сім’я Пиліпак, яка представляла Сарненську ЗОШ № 2 І-ІІІ ст. Срібло виборола родина Михайлицьких (НВК «Школа-колегіум» ім. Т.Г. Шевченка), а трійку призерів замкнула сім’я Сергійчуків із с. Кам’яне-Случанське. Чудельські учасники – Михаревичі – розмістилися на четвертому місці, випередивши родину Козярчуків (Сарненська ЗОШ № 4 І-ІІІ ст.), що стала п’ятою на цих змаганнях.

Під час урочистого нагородження родини відзначили грамотами та сувенірами від організаторів.

 

Активний урок на природі

Уроки природознавства у 5 класі спрямовані на розвиток практичних навичок орієнтування у довкілля. А зимові чудові ранки сприяють не лише плідній роботі, а й здоров'ю школярів. Так учні 5 класів Сарненської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 провели урок природознавства на шкільному подвір'ї, складаючи план місцевості. Було весело, яскраво та корисно.

 

Яблучний сніданок

Зима - чудова пора року. Але це і пора інтенсивної роботи нашого організму, який у цей період не лише енергію зберігає у морозну погоду, а й протистоїть різним інфекціям. Вітаміни необхідні елементи раціонального харчування людини, адже вони є незамінними у зміцненні нашого імунітету. Яблучний сніданок на першому уроці - чудовий набір вітамінів та мікроелементів!