Нова українська школа

Нова українська школа – це ключова довгоочікувана реформа Міністерства освіти і науки. Акцент робитиметься на вміннях, а не знаннях. Дітей навчатимуть працювати в колективі й розуміти інших. Освіта буде спрямована на розвиток компетенцій. Діти вчитимуться шукати інформацію, вирішувати проблеми й ефективно комунікувати одне з одним.

«Головна мета нашого закладу – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті. НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами. Водночас батькам теж подобається відвідувати цю школу, адже тут панують співпраця та взаєморозуміння»,- зауважила директор Тетяна Василенко.

Адміністрація та педагоги нашого закладу з особливою відповідальністю поставилися до важливого завдання – створення сучасних освітніх осередків у класних кімнатах. Сарненська загальноосвітня школа готова до впровадження Нової української школи, демонструє уже підготовлені для учнів класи. Одна з новацій – відтепер жодних рядів із парт, вони переставлятимуться впродовж року. Вчительський стіл із комп'ютером, зона відпочинку з м'якими меблями і розвивальна кімната з різними іграми.

Необхідні курси перекваліфікації для викладання за програмою НУШ пройшли всі вчителі початкових класів, які упродовж року підвищили кваліфікацію шляхом тренінгової підготовки, пройшли онлайн-курс на платформі ЕдЕра. Усі вчителі мають відповідну сертифікацію. Вікторія Криницька, учитель 1-А класу, має понад 20 років стажу і зміни хвалить: «Треба берегти індивідуальність дітей і вчити їх життя, а не створювати умови гонитви за оцінками, які діти заробляють для батьків». «Перші 2 роки оцінювання знань не буде – лише сертифікат досягнень. Кожна дитина буде мати своє портфоліо і ми будемо робити акцент на тому, що краще. Ось написала дитина буквочку – ми не будемо робити акцент на тому, що ця буква погана. Навпаки, ми будемо робити акцент на тій букві, яку вона написала дуже добре»,- поділилася учитель 1-Б класу Наталія Матвієнко.

View the embedded image gallery online at: